RSS feed for Alan

Alan has logged 87 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Another Evil

Another Evil

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Blood Ranch

Blood Ranch

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Knock Knock

Knock Knock

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Teenage Slumber Party Nightmare

Teenage Slumber Party Nightmare

2015
×
Read the review Edit this entry  
15
Bloody Moon

Bloody Moon

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Doom Asylum

Doom Asylum

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rampage

Rampage

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Party Bus To Hell

Party Bus To Hell

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dead Above Ground

Dead Above Ground

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Secret Santa

Secret Santa

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Mildew from Planet Xonader

The Mildew from Planet Xonader

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Halloween Night

Halloween Night

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Vacaciones de terror 2

Vacaciones de terror 2

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Howling: New Moon Rising

The Howling: New Moon Rising

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Soultangler

The Soultangler

1987
×
Read the review Edit this entry  
06
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Recovery

Recovery

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
Mind Ripper

Mind Ripper

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Babysitter Massacre

Babysitter Massacre

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Evil Breed: The Legend of Samhain

Evil Breed: The Legend of Samhain

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Backlot Murders

The Backlot Murders

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Greenskeeper

The Greenskeeper

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
4/20 Massacre

4/20 Massacre

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Seven Dorms of Death

Seven Dorms of Death

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Camp Dread

Camp Dread

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Terrifier

Terrifier

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hollow Gate

Hollow Gate

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Curse of the Forty-Niner

Curse of the Forty-Niner

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Deadly Dreams

Deadly Dreams

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Witchtrap

Witchtrap

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zombie Nation

Zombie Nation

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hazard Jack

Hazard Jack

2014
×
★★★
Edit this entry  
21
Zombie Nightmare

Zombie Nightmare

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hellraiser: Hellworld

Hellraiser: Hellworld

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Chainsaw Killer

Chainsaw Killer

2014
×
½
Edit this entry  
17
Offerings

Offerings

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Day of the Dead: Bloodline

Day of the Dead: Bloodline

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Dead Body

Dead Body

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Varsity Blood

Varsity Blood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Inoperable

Inoperable

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Mr. Cleaver

Mr. Cleaver

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
12
I Heart U

I Heart U

2014
×
Read the review Edit this entry  
11
Final Exam

Final Exam

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Night Shadow

Night Shadow

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry