Sort by

Alan_Dorich has logged 53 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
My Soul to Take

My Soul to Take

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Pumpkin

Black Pumpkin

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Fury of the Wolf Man

The Fury of the Wolf Man

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Scanner Cop

Scanner Cop

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Black Cat

The Black Cat

1989
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
28
Redwood Massacre: Annihilation

Redwood Massacre: Annihilation

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Paganini Horror

Paganini Horror

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Donner Pass

Donner Pass

2012
×
★★★
Edit this entry  
26
Blood Link

Blood Link

1982
×
Edit this entry  
26
Mountaintop Motel Massacre

Mountaintop Motel Massacre

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dark Tower

Dark Tower

1987
×
★★
Edit this entry  
24
The Attic

The Attic

2006
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
23
American Skin

American Skin

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Slasher Party

Slasher Party

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sweet Sixteen

Sweet Sixteen

1983
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
21
Killer Party

Killer Party

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Wrestling Christmas Miracle

A Wrestling Christmas Miracle

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Island of Blood

Island of Blood

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Party

Halloween Party

2019
×
Edit this entry  
17
Adam & Evil

Adam & Evil

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blind

Blind

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Birthday

The Birthday

2004
×
★★★½
Edit this entry  
16
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Edit this entry  
15
Zombie Island Massacre

Zombie Island Massacre

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rootwood

Rootwood

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Rickshaw

American Rickshaw

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Silent Madness

Silent Madness

1984
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
12
Out of the Dark

Out of the Dark

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Under ConTroll

Under ConTroll

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Necromancer

Necromancer

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Berserker

Berserker

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Haunted Cop Shop

The Haunted Cop Shop

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Hatfields & McCoys

Hatfields & McCoys

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
DeepStar Six

DeepStar Six

1989
×
★★★★
Edit this entry  
08
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blood Sisters

Blood Sisters

1987
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Killer Workout

Killer Workout

1987
×
★★★★
Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Eaten Alive

Eaten Alive

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Grizzly II: Revenge

Grizzly II: Revenge

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Happy Birthday to Me

Happy Birthday to Me

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
General Commander

General Commander

2019
×
½
Edit this entry  
02
Killing Birds

Killing Birds

1988
×
★½
Edit this entry