Sort by
  • The Marvels

    ★★★½

  • A Million Miles Away

  • The Killer

    ★★★★

  • The Holdovers

    ★★★★½

  • Oppenheimer

  • Barbie

    ★★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

  • No Hard Feelings

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Asteroid City

  • Killers of the Flower Moon

    ★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • Air

  • Boston Strangler

    ★★★

  • Bottoms

    ★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★½

  • Cocaine Bear

  • Creed III

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

  • You Hurt My Feelings

  • Past Lives

    ★★★★

  • Babylon

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

  • Black Adam

  • Confess, Fletch

    ★★★½

  • Devotion

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★★

  • The Woman King

    ★★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★½

  • Bros

  • The Banshees of Inisherin

  • Women Talking

  • TÁR

  • Clerks III

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

  • Thor: Love and Thunder

  • Hustle

  • Decision to Leave

  • Three Thousand Years of Longing

  • Top Gun: Maverick

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • RRR

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

  • The Batman

  • I Want You Back

  • Kimi

    ★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • The Power of the Dog

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★½