• The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

  • No Time to Die

  • Halloween Kills

  • Dune

  • In the Heights

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Raya and the Last Dragon

  • Wonder Woman 1984

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

  • Nomadland

  • The New Mutants

  • Tenet

  • Hamilton

  • The King of Staten Island

  • Scoob!

  • The Willoughbys

  • A Quiet Place Part II

  • Bloodshot

  • The Invisible Man

  • Onward

  • Palm Springs

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Cats

  • Frozen II

  • Klaus

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Zombieland: Double Tap

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

  • Toy Story 4

  • Dark Phoenix

  • Always Be My Maybe

  • Godzilla: King of the Monsters

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Rocketman

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • Us

  • Booksmart

  • Captain Marvel

  • Serenity

    ★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

  • Aquaman

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Venom

    ★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • The Night Comes for Us

    ★★★★½

  • Overlord

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Gotti

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★½