• Captain America: Civil War

  • Zootopia

    ★★★

  • The Revenant

    ★★★

  • The Good Dinosaur

    ★★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • Spectre

    ★★½

  • Bridge of Spies

    ★★★

  • The Martian

    ★★★

  • Ant-Man

    ★★½

  • Inside Out

    ★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★½

  • Interstellar

    ★★½

  • The Imitation Game

    ★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • American Hustle

    ★★★

  • Locke

    ½

  • Elysium

    ★★½

  • World War Z

    ★★

  • Django Unchained

    ★★★½

  • Life of Pi

    ★★

  • Skyfall

    ★★½

  • Looper

    ★½

  • Dredd

    ★★★½

  • Ted

    ★★½

  • 21 Jump Street

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★½

  • 127 Hours

    ★½

  • Inception

    ★★

  • Kick-Ass

    ★★

  • Shutter Island

    ★★★

  • Sherlock Holmes

    ★½

  • Avatar

  • Zombieland

  • 9

  • Brüno

    ★★

  • Up

    ★★★★★

  • Watchmen

    ★★★

  • The Dark Knight

    ★★★

  • WALL·E

    ★★★★★

  • Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

    ½

  • Cloverfield

    ★★

  • I Am Legend

    ★★★

  • The Bourne Ultimatum

    ★★★

  • Ratatouille

    ★★★

  • Hot Fuzz

    ★★½

  • The Departed

    ★★★½

  • X-Men: The Last Stand

    ★★

  • The Incredibles

    ★★★½

  • The Bourne Supremacy

    ★★★

  • Spider-Man 2

    ★★

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★

  • Shaun of the Dead

    ★★★½

  • Kill Bill: Vol. 1

  • Finding Nemo

    ★★★

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★

  • Amélie

  • X-Men

    ★★

  • American Psycho

    ★★★½

  • The Matrix

  • Saving Private Ryan

    ★★½

  • The Truman Show

    ★★★★

  • Titanic

    ★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★

  • Jurassic Park

    ★★★★★

  • Groundhog Day

    ★★½

  • Reservoir Dogs