toni has logged 35 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Elle

Elle

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Stunt Double

The Stunt Double

2020
×
★★
Edit this entry  
26
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★
Edit this entry  
25
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★
Edit this entry  
23
Song to Song

Song to Song

2017
×
Edit this entry  
23
Lilya 4-ever

Lilya 4-ever

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Viridiana

Viridiana

1961
×
★★★★
Edit this entry  
20
News from Home

News from Home

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
Edit this entry  
18
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★
Edit this entry  
17
Joni Mitchell: Woman of Heart and Mind

Joni Mitchell: Woman of Heart and Mind

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Serbian Film

A Serbian Film

2010
×
Read the review Edit this entry  
15
I See You

I See You

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Freaks

Freaks

1932
×
★★
Edit this entry  
13
The Village

The Village

2004
×
Read the review Edit this entry  
12
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
Read the review Edit this entry  
09
Last Year at Marienbad

Last Year at Marienbad

1961
×
★★★★
Edit this entry  
08
Fire (Pożar)

Fire (Pożar)

2015
×
★★★
Edit this entry  
08
The Red Balloon

The Red Balloon

1956
×
★★★
Edit this entry  
08
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★
Edit this entry  
05
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★★
Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Trixie Mattel: Moving Parts

Trixie Mattel: Moving Parts

2019
×
★★★
Edit this entry