• Hubie Halloween

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Phineas and Ferb The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Magic Camp

    ½

  • Project Power

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • Looks That Kill

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Dating Amber

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★½

  • Onward

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Miss Americana

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Daughter

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Chasing Happiness

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Miller & Son

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Benjamin

    ★★★★½

  • Johnny English Strikes Again

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★½

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Jack Whitehall: At Large

    ★★★½

  • Coco

    ★★★½

  • Downsizing

    ★★★

  • Disobedience

    ★★★

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★★

  • My Days of Mercy

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • Harry Styles: Behind the Album

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Trevor Noah: Afraid of the Dark

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★