Sort by

Alan has logged 26 entries for films during November 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Christmas with You

Christmas with You

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Strange World

Strange World

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Call Jane

Call Jane

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Dark Glow of the Mountain

The Dark Glow of the Mountain

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thirst

Thirst

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Zen - Grogu and Dust Bunnies

Zen - Grogu and Dust Bunnies

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Athena

Athena

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Aufstellung

Aufstellung

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Imitation of Life

Imitation of Life

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry