• Girl in the Picture

    ★★★½

  • Rise

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Jennifer Lopez: Halftime

    ★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★★★

  • Senior Year

  • Our Father

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★½

  • Pieces of Her

    ★½

  • The Weekend Away

    ★★

  • The Batman

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Inventing Anna

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★½

  • The House

    ★★★½

  • Scream

    ★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Stay Close

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★

  • House of Gucci

    ★★★★½

  • The Unforgivable

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Red Notice

    ★½

  • Love Hard

    ★★

  • Hypnotic

    ★★

  • Dancing the Twist in Bamako

    ★★½

  • The Addams Family 2

  • No Time to Die

    ★★½

  • Britney vs. Spears

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • The Starling

    ★★

  • Cinderella

    ½

  • King Richard

    ★★★

  • Malignant

    ★★

  • Afterlife of the Party

  • He's All That

    ½

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Clickbait

    ★★½

  • Untold: Caitlyn Jenner

    ★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Off the Rails

    ½

  • Old

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • Cruella

    ★★½

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

  • The Fallout

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ½

  • Emma.

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

  • Waves

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Big Time Adolescence

    ★★½

  • Surviving R. Kelly

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Home Again

    ½

  • Chris Brown: Welcome to My Life

    ★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★

  • Straight Outta Compton

    ★★★½

  • Amy

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • The Tale of the Princess Kaguya

    ★★★★

  • Think Like a Man

    ★★

  • Burlesque

    ★½

  • Easy A

    ★★★½