Sort by

Alastairss has logged 26 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Weiner

Weiner

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Doggiewoggiez! Poochiewoochiez!

Doggiewoggiez! Poochiewoochiez!

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Resident

The Resident

2011
×
Read the review Edit this entry  
25
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Holy Hell

Holy Hell

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
The House of Yes

The House of Yes

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Games Children Play

The Games Children Play

1990
×
½
Edit this entry  
18
Criminal

Criminal

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Kinsey

Kinsey

2004
×
★★★★
Edit this entry  
15
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dragon Ball Z: Resurrection 'F'

Dragon Ball Z: Resurrection 'F'

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
Dragon Ball Z: Battle of Gods

Dragon Ball Z: Battle of Gods

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Killing Them Safely

Killing Them Safely

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Clerks

Clerks

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Virtual Sexuality

Virtual Sexuality

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Losers

The Losers

2010
×
★★★
Edit this entry  
06
The Baby

The Baby

1973
×
Read the review Edit this entry  
05
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Repo! The Genetic Opera

Repo! The Genetic Opera

2008
×
Read the review Edit this entry  
01
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
Read prior review Edit this entry