alaturkaliberal has logged 134 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Sleepers

Sleepers

1996
×
★★½
Edit this entry  
12
Head-On

Head-On

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Carne

Carne

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
61 Days

61 Days

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kezban Paris'te

Kezban Paris'te

1971
×
Read the review Edit this entry  
06
Anima

Anima

2019
×
Edit this entry  
06
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
Edit this entry  
05
Noah Land

Noah Land

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Heat

Heat

1995
×
Read the review Edit this entry  
02
Stuck Apart

Stuck Apart

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
Read the review Edit this entry  
31
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Mask

The Mask

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Edit this entry  
29
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★½
Edit this entry  
29
Constantine

Constantine

2005
×
Read the review Edit this entry  
26
21

21

2008
×
★★½
Edit this entry  
26
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Edit this entry  
24
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Coming Soon

Coming Soon

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Money Trap

Money Trap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★
Edit this entry  
21
Butterflies

Butterflies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
What's a Human Anyway?

What's a Human Anyway?

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
18
8½

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Phantom of Liberty

The Phantom of Liberty

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
Edit this entry