alba has logged 12 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry