Sort by

alba has logged 20 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
13
After Hours

After Hours

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry