• Howl's Moving Castle

    ★★★★½

  • Before Midnight

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Before Sunset

    ★★★★★

  • Brigsby Bear

    ★★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Pride & Prejudice

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • The Royal Tenenbaums

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½