• Alcarràs

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Mamá o papá

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Antlers

    ★½

  • The Grandmother

    ★★★

  • The Good Boss

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Libertad

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Titane

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Annette

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Girlfriends

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Allen v. Farrow

    ½

  • Mank

    ★★★

  • Anatomy of a Dandy

    ★★★½

  • Riot Police

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Human Voice

    ★★★½

  • Tenet

    ★★

  • Rosa's Wedding

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★

  • The Way Back

    ★★½

  • Escape from Pretoria

    ★★★

  • Schoolgirls

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • The Year of the Discovery

    ★★★★

  • The Mole Agent

    ★★★½

  • Manolo Montesco and Carmela Capuleto

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • My Mexican Bretzel

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Hope Gap

    ★★★

  • The Platform

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Vitalina Varela

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

  • Fire Will Come

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Yesterday

    ½

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Mystery of Henri Pick

    ★★½