• Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Thunder Force

    ★★

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Project Power

    ★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • 8:46

  • Middleditch & Schwartz

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Mulan

    ★½

  • Spenser Confidential

    ★★

  • Onward

    ★★★

  • 365 Days

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Out Of The Clear Blue Sky

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Gorillaz: Reject False Icons

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • Countdown

    ★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Lion King

    ★½

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • When They See Us

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★½