• Fallen Angels

    ★★★★★

  • Rocky

    ★★★½

  • Rushmore

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★★½

  • Princess Mononoke

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Angry Birds Movie

    ★★

  • Forrest Gump

    ★★★½

  • Rear Window

    ★★★★

  • Donnie Darko

    ★★★★★

  • Black Swan

    ★★★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★½

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★