elena has logged 273 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Beyond the Valley of the Dolls

Beyond the Valley of the Dolls

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Divorce Italian Style

Divorce Italian Style

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sex and the City 2

Sex and the City 2

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
27
America's Sweethearts

America's Sweethearts

2001
×
★★
Edit this entry  
27
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
Edit this entry  
16
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
16
Sweet and Lowdown

Sweet and Lowdown

1999
×
★★½
Edit this entry  
15
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
I Love You, Daddy

I Love You, Daddy

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
There Is a Light

There Is a Light

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Life

Life

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
Edit this entry  
10
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Heathers

Heathers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★
Edit this entry  
19
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Place

The Place

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
2night

2night

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
Read the review Edit this entry  
29
Tokyo Project

Tokyo Project

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Suburra

Suburra

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry