elena has logged 27 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
Edit this entry  
28
This Is Paris

This Is Paris

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Macaluso Sisters

The Macaluso Sisters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Read prior review Edit this entry  
19
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Miss Marx

Miss Marx

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Lost in America

Lost in America

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Gaby Baby Doll

Gaby Baby Doll

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
GUO4

GUO4

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nightwalk

Nightwalk

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Two Friends

Two Friends

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
In My Room

In My Room

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Muta

Muta

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
De Djess

De Djess

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hello Apartment

Hello Apartment

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Carmen

Carmen

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Two Is a Family

Two Is a Family

2016
×
★★½
Edit this entry  
02
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
A Special Day

A Special Day

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Puberty Blues

Puberty Blues

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry