• Men

    ★★★½

  • Firestarter

    ★½

  • Along for the Ride

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★★

  • All the Old Knives

    ★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Morbius

  • Deep Water

    ★★

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★

  • Phoenix Rising

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★★

  • Studio 666

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • This Much I Know to Be True

    ★★★★

  • Bigbug

    ★★★

  • Uncharted

    ★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Pam & Tommy

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Moonfall

    ★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • The 355

  • The King's Man

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Finch

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Antlers

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • The Addams Family 2

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

  • Copshop

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Happening

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • The Protégé

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Don't Breathe 2

  • Beckett

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★★