• Last Night in Soho

    ★★★½

  • Frankenstein

    ★★★★½

  • Event Horizon

    ★★★★

  • Gattaca

    ★★★½

  • Miranda

    ★★½

  • Creature from the Black Lagoon

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Society

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Conjuring

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • Quantum of Solace

    ★★★

  • Spectre

    ★★★★

  • Skyfall

    ★★★★½

  • Casino Royale

    ★★★★

  • Moneyball

    ★★★★