🌈 adrian has logged 22 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Diving

Diving

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Menashe

Menashe

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Woman Walks Ahead

Woman Walks Ahead

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
I Love You, Daddy

I Love You, Daddy

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Dark Is the Night

Dark Is the Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
On Chesil Beach

On Chesil Beach

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Columbus

Columbus

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry