Aldo_Unchained has logged 15 entries for films during February 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Deep Impact

Deep Impact

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★★
Edit this entry  
24
The Core

The Core

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Great Beauty

The Great Beauty

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
New World

New World

2013
×
★★★★
Edit this entry  
13
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
★★★½
Edit this entry  
11
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
Edit this entry  
10
The Battery

The Battery

2012
×
★★★
Edit this entry  
10
Dracula 3D

Dracula 3D

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Maniac

Maniac

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The House at the End of Time

The House at the End of Time

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
Read the review Edit this entry  
03
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry