• Black Widow

    ★★½

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Us Again

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Wish Dragon

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Once Upon a Snowman

  • Soul

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • The Stunt Double

  • The High Note

    ★★½

  • Out

  • One Cut of the Dead – Mission: Remote

  • TFW No GF

    ★★

  • Sincerely Louis C.K.

    ★½

  • The Follow-Up

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Adoring

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Farfalla

  • Dark Waters

    ★★★

  • Somewhere Winter

    ★★★

  • My Dear Liar

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Better Days

    ★★★

  • Kim Ji-young, Born 1982

    ★★★★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Lingua Franca

    ★★★½

  • Dance With Me

    ★★★★½

  • Falling Up

  • EXIT

    ★★★

  • Ne Zha

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Seasons of Loss

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Straight Up

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • 15 Years

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Almost Love

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • First Love

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Promare

    ★★★½

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★★

  • Bacurau

    ★★★½

  • Aladdin

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Changing the Game

    ★★★