RSS feed for aldy

aldy has logged 25 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Cheese in the Trap

Cheese in the Trap

2018
×
★★
Edit this entry  
24
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
The Continent

The Continent

2014
×
★★
Edit this entry  
20
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
The Gangster, the Cop, the Devil

The Gangster, the Cop, the Devil

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Summer Wars

Summer Wars

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
The Amazing Johnathan Documentary

The Amazing Johnathan Documentary

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Kleptocrats

The Kleptocrats

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Jesus

Jesus

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Public

The Public

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
Queen of Hearts

Queen of Hearts

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
So Long, My Son

So Long, My Son

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Edge of Democracy

The Edge of Democracy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Synonyms

Synonyms

2019
×
Edit this entry  
11
Monos

Monos

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Clean Up

Clean Up

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Just Don't Think I'll Scream

Just Don't Think I'll Scream

2019
×
★½
Edit this entry  
06
Journey to a Mother's Room

Journey to a Mother's Room

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
School's Out

School's Out

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Edit this entry