Amirreza has logged 570 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Mute

Mute

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Edit this entry  
13
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Book Club

Book Club

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Feast of Sorrow

Feast of Sorrow

2018
×
Edit this entry  
10
The Others

The Others

2001
×
★★½
Edit this entry  
10
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Motreb

Motreb

2020
×
Edit this entry  
03
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
The Physician

The Physician

2013
×
★★½
Edit this entry  
27
Istanbul Junction

Istanbul Junction

2018
×
★★
Edit this entry  
27
Becoming Warren Buffett

Becoming Warren Buffett

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I'm Not Angry!

I'm Not Angry!

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Best Offer

The Best Offer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
Third Star

Third Star

2010
×
★★★
Edit this entry  
19
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Date Night

Date Night

2010
×
★★½
Edit this entry  
18
Manhattan Night

Manhattan Night

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Allied

Allied

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★
Edit this entry  
15
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Symphony No. 9

Symphony No. 9

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Midday Event

Midday Event

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Darkhoongah

Darkhoongah

2019
×
Edit this entry  
01
Stoker

Stoker

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Labyrinth

Labyrinth

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Rahman 1400

Rahman 1400

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Track 143

Track 143

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Turtle's Head

The Turtle's Head

2014
×
Edit this entry  
18
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cold Sweat

Cold Sweat

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ballet Shoes

Ballet Shoes

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Hairy Tale

A Hairy Tale

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Donkey Punch

Donkey Punch

2008
×
★★
Edit this entry  
13
Two & Two

Two & Two

2011
×
★★★★
Edit this entry  
12
C'est la Vie

C'est la Vie

2016
×
★★½
Edit this entry  
12
Beau

Beau

2011
×
★½
Edit this entry  
12
Basically

Basically

2014
×
★★★
Edit this entry  
10
Drunk Parents

Drunk Parents

2019
×
Edit this entry  
10
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Man of Few Words

A Man of Few Words

2000
×
★★★½
Edit this entry