Amirreza has logged 104 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Edit this entry  
28
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
27
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Late Afternoon

Late Afternoon

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Paperman

Paperman

2012
×
★★★½
Edit this entry  
25
Paper Year

Paper Year

2018
×
★★
Edit this entry  
25
Weekends

Weekends

2017
×
★★½
Edit this entry  
25
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★
Edit this entry  
25
Speak

Speak

2004
×
★★★
Edit this entry  
24
Catch and Release

Catch and Release

2006
×
★★½
Edit this entry  
24
Hattrick

Hattrick

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Lou

Lou

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
One Small Step

One Small Step

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dogville

Dogville

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Feast

Feast

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Ali Baba Bunny

Ali Baba Bunny

1957
×
★★★
Edit this entry  
21
Father and Daughter

Father and Daughter

2000
×
★★★
Edit this entry  
21
Landscape in the Mist

Landscape in the Mist

1988
×
★½
Edit this entry  
21
Stick Man

Stick Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
La luna

La luna

2011
×
★★★½
Edit this entry  
21
French Roast

French Roast

2008
×
★★½
Edit this entry  
20
Day & Night

Day & Night

2010
×
★★★★
Edit this entry  
20
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Looking Glass

Looking Glass

2018
×
★½
Edit this entry  
20
Bao

Bao

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Creed

Creed

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
Dressage

Dressage

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Misunderstanding

The Misunderstanding

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lovely Trash

Lovely Trash

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Back Roads

Back Roads

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
50 Kilos of Sour Cherry

50 Kilos of Sour Cherry

2016
×
★★
Edit this entry  
16
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Piper

Piper

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★½
Edit this entry  
14
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★
Edit this entry  
14
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Kids Are All Right

The Kids Are All Right

2010
×
★★½
Edit this entry  
13
Bear Story

Bear Story

2014
×
★★½
Edit this entry  
13
Big Buck Bunny

Big Buck Bunny

2008
×
★★★
Edit this entry