aleisha has logged 206 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Death to Smoochy

Death to Smoochy

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Populaire

Populaire

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Happythankyoumoreplease

Happythankyoumoreplease

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Buffy the Vampire Slayer

Buffy the Vampire Slayer

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Miss Representation

Miss Representation

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Big Business

Big Business

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Boat That Rocked

The Boat That Rocked

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hello, My Name Is Doris

Hello, My Name Is Doris

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Boat That Rocked

The Boat That Rocked

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Evolution

Evolution

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Catch That Kid

Catch That Kid

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Score

The Score

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
St. Trinian's

St. Trinian's

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Inspector Gadget

Inspector Gadget

1999
×
★★
Edit this entry  
07
Step Up

Step Up

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Man Up

Man Up

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry