aleisha has logged 40 entries for films during January 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Teenage

Teenage

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
High Society

High Society

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Legend

Legend

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Catfish

Catfish

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dope

Dope

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Starter for 10

Starter for 10

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gentlemen Broncos

Gentlemen Broncos

2009
×
Read the review Edit this entry  
23
Encino Man

Encino Man

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
We Are the Best!

We Are the Best!

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Slow West

Slow West

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Naomi and Ely's No Kiss List

Naomi and Ely's No Kiss List

2015
×
★★
Edit this entry  
19
Romantics Anonymous

Romantics Anonymous

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tiny Furniture

Tiny Furniture

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
17
October Sky

October Sky

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mermaids

Mermaids

1990
×
★★★
Edit this entry  
16
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dear White People

Dear White People

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A.C.O.D.

A.C.O.D.

2013
×
★★
Edit this entry  
12
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Man Who Fell to Earth

The Man Who Fell to Earth

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Love at First Fight

Love at First Fight

2014
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Infinitely Polar Bear

Infinitely Polar Bear

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Edit this entry  
01
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry