• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Morbius

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★½

  • Mulan

    ★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Dolittle

    ★½