• The Pharmacist

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • The Fall

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Gloria Mundi

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Adults in the Room

    ★★★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★★

  • Mother

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Rise of Jordan Peterson

    ★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★★

  • Young Ahmed

    ★★★★

  • Invisible Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★

  • Les Misérables

    ★★★

  • For Sama

    ★★★★

  • My Extraordinary Summer with Tess

  • Cold Case Hammarskjöld

    ★★★★½

  • The Edge of Democracy

    ★★★★

  • Donbass

  • The Trial

    ★★★★

  • Of Fathers and Sons

    ★★★★½

  • One of Us

    ★★★★

  • In the Fade

    ★★★½

  • Sieranevada

    ★★★★★

  • Ta'ang

    ★★★★

  • Victoria

    ★★★

  • En tierra extraña

    ★★½

  • The Mushrooms

    ★★★½

  • 'Til Madness Do Us Part

    ★★★★½

  • The Golden Dream

    ★★★★

  • Beyond the Hills

    ★★★★

  • The Sky Above

    ★★★★

  • Leap Year

    ★★★★

  • Gasland

    ★★★★

  • Tales from the Golden Age

    ★★★★

  • Bully

    ½

  • Under the Sand

  • A Time for Drunken Horses

    ★★★★

  • Humanité

    ★★★

  • Taste of Cherry

    ★★★★

  • Haircut

    ★★★

  • Casa de Lava

    ★★★★

  • The Piano

    ★★★★

  • Something to Do with the Wall

    ★★★★

  • Mississippi Burning

    ★★★★

  • Story of Women

  • El sur

    ★★★★½

  • Pixote

  • Trafic

    ★★★★½

  • The Butcher

    ★★★★

  • Loves of a Blonde

    ★★★★

  • La Notte

    ★★★★

  • The Flavor of Green Tea Over Rice

    ★★★★

  • Mildred Pierce

    ★★★★

  • The Blood of a Poet

    ★★★★