Sort by

Alejandro has logged 23 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
One of Us

One of Us

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
La Notte

La Notte

1961
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Sky Above

The Sky Above

2011
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Pharmacist

The Pharmacist

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
Victoria

Victoria

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Mississippi Burning

Mississippi Burning

1988
×
★★★★
Edit this entry  
27
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Mildred Pierce

Mildred Pierce

1945
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Mushrooms

The Mushrooms

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
Trafic

Trafic

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Haircut

Haircut

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Butcher

The Butcher

1970
×
★★★★
Edit this entry  
09
A Time for Drunken Horses

A Time for Drunken Horses

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Of Fathers and Sons

Of Fathers and Sons

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Edit this entry