• Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Money Heist: The Phenomenon

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • This Earth of Mankind

    ★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Creed II

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • The Equalizer 2

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Accident Man

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Jigsaw

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★½

  • Cars 3

    ★★★

  • The Fate of the Furious

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Split

    ★★★★½

  • A Silent Voice

    ★★★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Finding Dory

    ★★★½

  • Now You See Me 2

    ★★★½

  • Peaky Blinders: The True Story

    ★★★★★

  • Don't Breathe

    ★★★½

  • Creed

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Furious 7

    ★★★★½

  • Forget Me Not

    ★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★½

  • John Wick

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • The Equalizer

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • RoboCop

    ★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Escape Plan

    ★★★

  • Now You See Me

    ★★★½

  • Fast & Furious 6

    ★★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Ghost Protocol

    ★★★½

  • The Raid

    ★★★★

  • Cars 2

    ★★★★

  • Saw 3D

    ★★½

  • Flipped

    ★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★½

  • Saw VI

    ★★★

  • Up

    ★★★★★

  • Saw V

    ★★½

  • The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

    ★★