Sort by
  • Puss in Boots: The Last Wish

    ½

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

  • BOCCHI THE ROCK!

    ★★★½

  • Mobile Suit Gundam: The Witch from Mercury

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★½

  • Prey

    ★½

  • Wilderness

  • Skinamarink

    ★★½

  • Elvis

    ½

  • Aftersun

    ★★★½

  • Your Daughter Was Here

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • The Actress

    ★★★

  • The Card Counter

    ★½

  • The Demons of Dorothy

    ½

  • Zeros and Ones

    ★★

  • Train Again

    ★★★★

  • Fire in My Belly

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Liborio

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★½

  • Easter Eggs

    ★★★

  • The Gulf of Silence

    ★★★½

  • waving goodbye to time

    ★★★½

  • The Unseen River

    ★★★

  • Distance Film

  • The Invisible Man

  • Malmkrog

    ★★★½

  • Lost Girls

  • Former Cult Member Hears Music For The First Time

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Time

  • Cold Meridian

    ★★

  • Cats

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Claudette's Star

  • Gemini Man

    ★★

  • The Irishman

    ★★★

  • AI

    ½

  • Knives Out

    ★★★

  • Unaired Abduction Interview

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★½

  • Seberg

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

  • GUO4

    ★★★

  • Dear Babylon

  • Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

    ★★★

  • I Have to Think Of Us As Separate People

    ★★★★½

  • A Month of Single Frames

    ★★★½

  • The Whalebone Box

  • Midsommar

    ½

  • Parasite

    ★★★½

  • Olla

    ★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    ★★★½

  • Us

    ★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★

  • The Body Remembers When the World Broke Open

  • A Russian Youth

    ½

  • So Pretty

    ★★★½

  • The Plagiarists

    ★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • SEASON 1: We are NYXL

  • Nona. If They Soak Me, I'll Burn Them

  • The Beast in the Jungle

    ★★

  • Mute Fire

    ★★★★