• Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Buckley's Chance

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Cherry

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Hunter Hunter

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Archenemy

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • The Owners

    ★★★

  • The War with Grandpa

    ★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Superman: Man of Tomorrow

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Deathstroke: Knights & Dragons - The Movie

    ★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Host

    ★★★

  • Unhinged

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • Becky

    ★★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Superman: Red Son

    ★★★½

  • Boss Level

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★★

  • Relic

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★