alex1997 has logged 216 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Filth

Filth

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Superman: Man of Tomorrow

Superman: Man of Tomorrow

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★★
Edit this entry  
22
Titan A.E.

Titan A.E.

2000
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Field Guide to Evil

The Field Guide to Evil

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★½
Edit this entry  
01
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blood: The Last Vampire

Blood: The Last Vampire

2000
×
★★★
Edit this entry  
25
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Bloodline

Bloodline

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
Still/Born

Still/Born

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
The Cleansing Hour

The Cleansing Hour

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Punisher: War Zone

Punisher: War Zone

2008
×
★★★
Edit this entry  
12
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
11
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Bloodline

Bloodline

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
09
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★½
Edit this entry  
27
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Red White & Blue

Red White & Blue

2010
×
★★★★
Edit this entry  
20
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Edit this entry  
15
Becky

Becky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
State of Play

State of Play

2003
×
★★★★
Edit this entry  
29
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★
Edit this entry  
22
The Captain

The Captain

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry