• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • The Bubble

  • The Bad Guys

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Dog

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Moonfall

    ★★½

  • Home Team

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The 355

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • American Underdog

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • 8-Bit Christmas

    ★★★½

  • Home Sweet Home Alone

  • The Shrink Next Door

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★★★½

  • Finch

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Copshop

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Karen

    ½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Vacation Friends

    ★★★