Sort by

Alex Carr has logged 37 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Going in Style

Going in Style

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Edit this entry  
21
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
30 Minutes or Less

30 Minutes or Less

2011
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Heat

The Heat

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
How to Be a Latin Lover

How to Be a Latin Lover

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Snatched

Snatched

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Stripes

Stripes

1981
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Our Idiot Brother

Our Idiot Brother

2011
×
★★★½
Edit this entry  
09
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
The Circle

The Circle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Unforgettable

Unforgettable

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Going in Style

Going in Style

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry