Sort by

Alexander has logged 324 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Togo

Togo

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Demonic

Demonic

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
14 Peaks: Nothing Is Impossible

14 Peaks: Nothing Is Impossible

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stand by Me Doraemon 2

Stand by Me Doraemon 2

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Stand by Me Doraemon

Stand by Me Doraemon

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rumble

Rumble

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
One Piece: Stampede

One Piece: Stampede

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
My Neighbors the Yamadas

My Neighbors the Yamadas

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Finch

Finch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
F9

F9

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Minamata

Minamata

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
One Piece Film: GOLD

One Piece Film: GOLD

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tag

Tag

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Bravest

The Bravest

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Moscow on the Hudson

Moscow on the Hudson

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry