Sort by

Alex has logged 17 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
X

X

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rabid Grannies

Rabid Grannies

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Future World: City of Mass Destruction

Future World: City of Mass Destruction

2010
×
Read the review Edit this entry  
19
Frostbiter: Wrath of the Wendigo

Frostbiter: Wrath of the Wendigo

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fertilize the Blaspheming Bombshell!

Fertilize the Blaspheming Bombshell!

1990
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Attack of the Killer Tomatoes!

Attack of the Killer Tomatoes!

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ghostkeepers

Ghostkeepers

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry