• Avatar 5

    ★★★

  • Dune: Part Two

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★★★

  • When You Finish Saving the World

    ★★★

  • Scream

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

  • Being the Ricardos

    ½

  • West Side Story

    ★★★

  • South Park: Post COVID

    ★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ★★★

  • Urban Horror Series

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • No Time to Die

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Guilty

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

    ★★★

  • Beckett

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Compartment No. 6

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ½

  • Are You Lonesome Tonight?

    ★★★½

  • The Misfits

    ½

  • Plan B

    ★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

    ★★

  • Great White

    ★★

  • Oxygen

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Gaia

    ★★

  • Stay Out of the Attic

    ★★★★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • The Little Things

  • i just want to dream like everyone else

  • Tear Us Apart

    ½

  • Puparia

    ★★★

  • The Devil in the Room

  • Amercement

    ★★★

  • Mank

    ½

  • Psycho Goreman

    ★★★

  • Hosts

  • Sightless

    ½

  • Another Round

    ★★