• The Northman

    ★★★★

  • Ménage

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Catwoman: Hunted

    ★★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Finch

    ★★

  • Eternals

    ★★½

  • Peçanha Contra o Animal

    ½

  • Injustice

    ★★½

  • The Addams Family 2

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • Malignant

    ★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Pig

    ★★

  • Prayers for the Stolen

    ★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Move to Heaven

    ★★★

  • Justice Society: World War II

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Passing

    ★★★★½

  • The White Tiger

    ★★½

  • News of the World

    ★★

  • Hunter Hunter

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Life Ahead

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • Stardust

    ★★★

  • Batman: Death in the Family

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Os Quatro Paralamas

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

    ★★★★½

  • Memory House

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • The Man Who Sold His Skin

  • Quo vadis, Aida?

    ★★½

  • Superman: Man of Tomorrow

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★