• Coco

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Sing Street

    ★★★★½

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Mustang

    ★★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Taken 3

    ★★

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • Non-Stop

    ★★★

  • Begin Again

    ★★★★½

  • Prisoners

    ★★★★★

  • Taken 2

    ★★★

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★★

  • Toy Story 3

    ★★★★★

  • The Time Traveler's Wife

    ★★½

  • District 9

    ★★★★

  • (500) Days of Summer

    ★★★★

  • Hachi: A Dog's Tale

    ★★★★½

  • Up

    ★★★★★

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★★

  • WALL·E

    ★★★★½

  • The Boy in the Striped Pyjamas

    ★★★★

  • Taken

    ★★★★

  • Into the Wild

    ★★★★

  • Zodiac

    ★★★★½

  • The Prestige

    ★★★★½

  • Marie Antoinette

    ★★★★

  • King Kong

    ★★★★½

  • The Lord of the Rings Collection

    ★★★★★

  • School of Rock

    ★★★★½

  • City of God

    ★★★★★

  • A Beautiful Mind

    ★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Mulholland Drive

    ★★★★★

  • Unbreakable

    ★★★★

  • Memento

    ★★★★½

  • Toy Story 2

    ★★★★½

  • Fight Club

    ★★★★★

  • The Sixth Sense

    ★★★★½

  • Deep Blue Sea

    ★★★

  • Saving Private Ryan

    ★★★★★

  • Armageddon

    ★★★

  • Life Is Beautiful

    ★★★★★

  • Titanic

    ★★★★½

  • Fargo

    ★★★★½

  • Jumanji

    ★★★★

  • Toy Story

    ★★★★★

  • Se7en

    ★★★★★

  • The Usual Suspects

    ★★★★½

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Chungking Express

    ★★★★½

  • Forrest Gump

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★★★★★

  • Schindler's List

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★★½

  • Porco Rosso

    ★★★★½

  • Reservoir Dogs

    ★★★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★★

  • Pretty Woman

    ★★★★

  • When Harry Met Sally...

    ★★★★

  • Dead Poets Society

    ★★★★★

  • Stand by Me

    ★★★★½

  • Mad Max Beyond Thunderdome

    ★★★

  • Ran

    ★★★★½

  • The Thing

    ★★★★½

  • Mad Max 2

    ★★★★½

  • The Shining

    ★★★★★

  • Mad Max

    ★★★★

  • Days of Heaven

    ★★★★½

  • Jaws 2

    ★★★

  • Eraserhead

    ★★★★½