RSS feed for Alexander
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★½
Edit this entry  
07
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Summertime

Summertime

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Chelsea Peretti: One of the Greats

Chelsea Peretti: One of the Greats

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
Edit this entry  
11
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★
Edit this entry  
08
Seth Rogen's Hilarity for Charity

Seth Rogen's Hilarity for Charity

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Transit 

Transit 

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Balance Of The Force

Balance Of The Force

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Director and The Jedi

The Director and The Jedi

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Das Phantom

Das Phantom

2000
×
★★★
Edit this entry  
02
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★½
Edit this entry  
01
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Besser spät als nie

Besser spät als nie

2015
×
★½
Edit this entry  
31
Radical Evil

Radical Evil

2013
×
★★★½
Edit this entry  
30
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Final Year

The Final Year

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Get Me Roger Stone

Get Me Roger Stone

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Dave Chappelle: The Bird Revelation

Dave Chappelle: The Bird Revelation

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Dave Chappelle: Equanimity

Dave Chappelle: Equanimity

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Edit this entry  
13
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Gladbeck

Gladbeck

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Gad Elmaleh: American Dream

Gad Elmaleh: American Dream

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
Marlon Wayans: Woke-ish

Marlon Wayans: Woke-ish

2018
×
★½
Edit this entry  
05
Dear Basketball

Dear Basketball

2017
×
★½
Edit this entry  
18
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Chris Rock: Tamborine

Chris Rock: Tamborine

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Funny People

Funny People

2009
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Dirty Dozen

The Dirty Dozen

1967
×
★★★★
Edit this entry  
09
Judd Apatow: The Return

Judd Apatow: The Return

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Christina P: Mother Inferior

Christina P: Mother Inferior

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
We Don't Live Here Anymore

We Don't Live Here Anymore

2004
×
★★★
Edit this entry  
09
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★
Edit this entry