• Muppets Haunted Mansion

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • False Positive

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • The Jinkx & DeLa Holiday Special

    ★★★½

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

  • Happiest Season

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Greener Grass

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★★★

  • Fyre Fraud

    ★★★★

  • Land Mine

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Whitney

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★½

  • The Breadwinner

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Adventure Time: Elements

    ★★★★½

  • Adventure Time: Islands

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Casting JonBenet

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Your Father Was Born 100 Years Old, and So Was the Nakba

    ★★★★½

  • 20th Century Women

    ★★★

  • 13th

    ★★★★

  • The Love Witch

    ★★★

  • Kung Fu Panda 3

    ★★★★½

  • Adventure Time: Stakes

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Bagboy

    ★★★★

  • Tangerine

    ★★★

  • What Happened, Miss Simone?

    ★★★★

  • The Mask You Live In

    ★★★★

  • Over the Garden Wall

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Iris

    ★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★½

  • Chef

    ★★★½

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★★★★★

  • Frank

    ★★★★

  • Let the Fire Burn

    ★★★

  • The Bling Ring

    ★★★★

  • We Are the Best!

    ★★★★

  • Spring Breakers

    ★★★★½

  • Frances Ha

    ★★★★

  • Electrick Children

    ★★★½

  • Marina Abramović: The Artist Is Present

    ★★★★

  • Into the Abyss

    ★★★

  • The Muppets

    ★★★★

  • Jiro Dreams of Sushi

    ★★★½