• Annette

    ★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • French Exit

    ★★

  • The Big Scary “S” Word

    ★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★

  • Crestone

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Zola

    ★★★★½

  • Boys State

    ★★★

  • Cats

    ★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The King

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ma

    ★★★

  • Invisible Life

    ★★★★½

  • An Easy Girl

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★½

  • The Orphanage

    ★★

  • Zombi Child

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★★★

  • I Am Easy to Find

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • When I Get Home

    ★★★★

  • Synonyms

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★

  • Burning

    ★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Ash Is Purest White

    ★★★

  • Diane

    ★★★★

  • McQueen

    ★★★★

  • Little Woods

    ★★★

  • Duck Butter

    ★★★½

  • Support the Girls

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★½

  • Time Share

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Creep 2

    ★★★★