Alexa has logged 22 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Babylon

Babylon

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Crestone

Crestone

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Life of Her Own

A Life of Her Own

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hannah Takes the Stairs

Hannah Takes the Stairs

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Shanghai Express

Shanghai Express

1932
×
★★★½
Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tokyo Olympiad

Tokyo Olympiad

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Klute

Klute

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
David Lynch: The Art Life

David Lynch: The Art Life

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The China Syndrome

The China Syndrome

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Greenberg

Greenberg

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Diane

Diane

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry