• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • #UNFIT: The Psychology of Donald Trump

    ★★★

  • Project Power

    ★★½

  • Le mythe Dior

  • Vita Mors Est

  • I WeirDO

    ★★★★

  • The Young Pasolini

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • New York New York

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Irradiated

    ★★★★

  • Bad Tales

    ★★★½

  • Siberia

    ★★★★

  • Unabomber: In His Own Words

    ★★★★

  • Una cena o tutto quello che il cinema non dovrebbe essere secondo voi e per tutti coloro che ricercano un fine o una morale nell'arte

  • Residue

    ★★★½

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★½

  • Hammamet

    ★★½

  • Arcano

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★½

  • The Confession Killer

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • The First Temptation of Christ

    ★★½

  • My Rembrandt

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • i -Documentary Of The Journalist-

    ★★★

  • Chasing Dream

    ★★★

  • Margaret Atwood: A Word After a Word After a Word Is Power

    ★★★★

  • Keyboard Fantasies: The Beverly Glenn-Copeland Story

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Half Dream

    ★★★

  • colorless

    ★★½

  • A Beloved Wife

    ★★★

  • The Forest of Love

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

  • Twilight's Kiss

    ★★★

  • Lucky Chan-sil

    ★★½

  • Who Killed Malcolm X?

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Birders

  • Rambo: Last Blood

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Sing Me a Song

    ★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Martin Eden

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • An Officer and a Spy

    ★★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★★

  • Dance With Me

    ★½

  • Edward

    ★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★★

  • Kidnapping Stella

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • The Alcàsser Murders

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • The Autumn of John Done

  • Dumbo

    ★★★

  • Get Duked!

    ★★½

  • The Kid

    ★★★

  • Captain Marvel

  • Triple Frontier

    ★½

  • ReMastered: The Two Killings of Sam Cooke

    ★★★★

  • Miles Davis: Birth of the Cool

    ★★★★

  • The Vast of Night

    ★★★

  • Examination of Conscience

    ★★★½