Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hatching

Hatching

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sunday's Illness

Sunday's Illness

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Puppy Love

Puppy Love

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Happening

Happening

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Breakdown

Breakdown

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Beethoven

Beethoven

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Losers

The Losers

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hollywood Man

Hollywood Man

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Swarm

The Swarm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Coldwater

Coldwater

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
And Then I Go

And Then I Go

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Giving Birth to a Butterfly

Giving Birth to a Butterfly

2021
×
Edit this entry  
04
What Josiah Saw

What Josiah Saw

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blast from the Past

Blast from the Past

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sullivan's Travels

Sullivan's Travels

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Over the Edge

Over the Edge

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Frantic

Frantic

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Low Tide

Low Tide

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Marathon Man

Marathon Man

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Masha

Masha

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Night in Paradise

Night in Paradise

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry