• Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★★½

  • Passengers

    ★★★★★

  • Jason Bourne

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★½

  • The Hunger Games

    ★★★★½

  • The Social Network

    ★★★★

  • Lake Placid 3

    ★★★★

  • Avatar

    ★★★★★

  • The Bourne Identity

    ★★★★★

  • Panic Room

    ★★★★½

  • The Beach

    ★★★★

  • Misery

  • Dead Poets Society

    ★★★★

  • The Bourne Identity

    ★★★★★

  • Overboard

  • E.T. the Extra-Terrestrial

    ★★★★

  • Star Wars

    ★★★★

  • Willy Wonka & the Chocolate Factory

    ★★★★

  • The Wizard of Oz

    ★★★★½